TIBBİ ÇALIŞMALAR
1

TÜKETTİĞİNİZ KARBONHİDRATIN ÇEŞİDİ FARKLILIK YARATIYOR MU? / THE BROAD STUDY

TÜKETTİĞİNİZ KARBONHİDRATIN ÇEŞİDİ FARKLILIK YARATIYOR MU?

-EVET!!!

 

  • Sürekli yüksek karbonhidrat beslenmenin ölüm riskini arttırdığı söylendi değil mi? 
  • Tükettiğiniz karbonhidratın çeşidinin hastalık geliştirmekte ve ölüm riskinde etkili olduğunu nerdeyse  kimse söylemiyor ama değil mi?
  • Rafine yani işlenmiş karbonhidratlar kardiyovasküler ve birçok hastalık riskinizi arttırırken ; bütünsel gıda dediğimiz bütünsel sebze ve meyveler karbonhidrat olarak tüketildiğinde tüm kronik hastalıkları riskini azaltmaktadır.

THE BROAD STUDY ; MART 2017 DE YAYINLANAN BİR ÇALIŞMADIR (Randomize Kontrollü )

►Bu çalışmada bütünsel bitkisel beslenmenin iskemik kardiyovasküler hastalıklar, obezite ve diyabet üzerindeki etkinliğine bakılmıştır.
►Bu çalışmada katılanlara istedikleri kadar yemeleri söyleniyor resmen.Bu çalısmada nekadar yediklerinden ziyade ne yediklerine odaklanıyorlar!
►Kalori kısıtlaması yok!
►İstedikleri kadar düşük yağlı, bitki bazlı, bütünsel gıdalar yiyorlar.
►Egzersiz bile yok (önermediklerinden değil sadece çalışmayı efektif ortaya koymak adına)
►Çalışma sonunda katılanlar düşük yağlı - sağlıklı yüksek karbonhidratlı - bütünsel beslenme sonucunda istedikleri kadar yiyorlar ve kilo kaybediyorlar egzersiz bile yapmadan! Aynı zamanda HBA1C değerleri ve kolesterol değerlerinde belirgin derece iyileşme saptanıyor!
►Hastalarımda benim de benimsediğim beslenme bu şekildedir! Instagram'da @masteringdiabetes sayfasına da ayrıca bakabilirsiniz kendilerinin de benimsediği ve hastalarına uyguladıkları bu tarz bir beslenmedir. Dünyada holistic bakımdan ilgilenen birçok hekim de bu görüştedir ve hastalarında bu saydıklarım çok iyi sonuclar almaktadır.

NOT: Görsel @masteringdiabetes den alınmıştır. Mutlaka incelemenizi istediğim bir sayfadır.

Önceki FİTOÖSTROJENLER
Sonraki YAĞLAR

Diğer Postlarımız

1 Yorum

  1. Merhaba Tatlı yemeyi her zaman çok seven birisi olarak beslenme duzenime meyveyi daha fazla dahil ettiğimden beri tatlı isteklerim ve kacamaklarim kesinlikle çok azaldı. Vücuduma yaptığı sağlıklı katkilar da cabası :)

Yorum Yap